Aicinājums piedalīties LNKC sadarbības projekta LIVIND atklāšanas vebinārā 2021.gada 29.novembrī.
Vai tu esi iesaistīts dzīvā mantojuma ilgtspējīgā saglabāšanā?
Vai gribi uzzināt vairāk par to, kā mantojumu var izmantot reģiona attīstībā dažādos ilgtspējīgos veidos?
Pievienojies mūsu vebināram, lai uzzinātu vairāk par to, kā vari uzlabot savu darbu un daudzveidot savu sadarbības partneru loku ar LIVIND projekta palīdzību!
Esi laipni aicināts piedalīties LIVIND atklāšanas vebinārā 2021. gada 29. novembrī plkst. 14.00 – 17.00!
Ar šo vebināru aizsākam virkni tiešsaistes notikumu projektā ar nosaukumu LIVIND (Creative and living heritage as a resource for the Northern Dimension region). Šis projekts tiek uzsākts, lai stiprinātu nemateriālā kultūras mantojuma kā resursa lomu vietējo kopienu ilgtspējīgai attīstībai. Projekts ilgst no 2021. līdz 2023. gadam, apvienojot desmit Ziemeļeiropas valstis un Ziemeļu autonomos apgabalus, kā arī Sāmu zemi. Tas ir pirmais šāda aptvēruma sadarbības projekts Ziemeļeiropā dzīvā mantojuma jomā.
Ievada vebinārā uzzināsi vairāk par pašu LIVIND projektu, kā arī iepazīsities ar vairākiem piemēriem no Ziemeļu reģiona, kas demonstrē saikni starp dzīvo mantojumu un ilgtspējīgu attīstību. Darbnīcās varēsi izvēlēties tēmu, kas tevi interesē visvairāk, un dalīties pieredzē ar kolēģiem no sava reģiona. 2022. gadā sekos nākamie LIVIND projekta vebināri un darbnīcas.
Dalība vebinārā ir bezmaksas un pieejama ikvienam. Mēs aicinām piedalīties gan kultūras mantojuma meistarus, gan nevalstiskās organizācijas, muzeju darbiniekus, bibliotekārus, skolotājus, pasniedzējus, pētniekus, pašvaldību un valsts iestāžu darbiniekus, māksliniekus un visus, kurus interesē nemateriālais kultūras mantojums! Mēs vēlamies savest kopā visdažādākos cilvēkus, kas katrs savā jomā un savā veidā darbojas ar kultūras mantojumu – ieskaitot tradicionālos amatus, zināšanas par dabu, mutvārdu tradīcijas, svētkus, tradicionālo virtuvi utt.
Projekts LIVIND ir cieši saistīts ar Apvienoto Nāciju programmu “Ilgtspējīga attīstība 2030”, uzmanības centrā liekot dzīvo mantojumu un tā saglabāšanas metodes. Projekts ietver arī pētniecību, kas rezultēsies ar situācijas analīzi un ieteikumiem par to, kā labāk atbalstīt turpmāko darbu ar kultūras mantojumu. Projekta rezultāti būs pieejami visiem tiešsaistes platformā.
Piesakies līdz 23. novembrim un saņemsi saiti dalībai vebinārā!
Lūdzu, aizpildi šeit dalībnieka anketu!
Foto: Knipelēšana. Seurasāri lietišķās mākslas gadatirgus.
Foto: Roberts Šebloms