Latvijas Nacionālais kultūras centrs 2023. gadā izdevis nemateriālā kultūras mantojuma sarakstam veltītu pastkaršu komplektu “Dzīvais mantojums / Living heritage”, kā arī latviešu vēsturisko zemju puzli. Vairāk informācijas par LNKC izdevumiem: https://www.lnkc.gov.lv/lv/izdevumigramatas
Puzli un citus izdevumus iespējams iegādāties Latvijas Nacionālajā kultūras centrā (Rīgā, Zigfrīda Annas Meierovica bulvārī 14-7) ar iepriekšēju pieteikšanos – zvanot uz 25427450, 67228985 vai rakstot uz izdevumi@lnkc.gov.lv.
Latviešu vēsturisko zemju puzle, 2023
Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar SIA “Jāņa sēta” piedāvā latviešu vēsturisko zemju puzli. Puzlē redzama Latvijas karte ar 2021. gadā pieņemtā Latviešu vēsturisko zemju likuma noteikto teritorijas sadalījumu.
Latviešu vēsturiskās zemes – Vidzeme, Latgale, Kurzeme, Zemgale un Sēlija – ir vēsturiski veidojušās Latvijas daļas, kuras raksturo unikāla kultūrvēsturiskā vide un tās iedzīvotāju kopējā identitāte. Latviešu vēsturiskajās zemēs uz kuršu, latgaļu, sēļu un zemgaļu sentautu, kā arī seno pirmiedzīvotāju – lībiešu – kultūras un valodas bāzes veidojusies latviešu nācija.
Vairāk par latviešu vēsturiskajām zemēm: https://www.lnkc.gov.lv/lv/vesturiskas-zemes
Cena: 10.00 EUR
Gabaliņi: 500
Izmērs: 48x34
“Dzīvais mantojums / Living heritage” pastkaršu komplekts, 2023
Izdevumā “Dzīvais mantojums / Living heritage”, kas veidots kā pastkaršu komplekts, iespējams iepazīties ar visām 34 Latvijas Nacionālā nemateriālā kultūras saraksta vērtībām. Izdevuma koncepcijas un dizaina autore: Lotta Ausmane.
Latvijas Nemateriālā kultūras mantojuma saraksts
Latvijas dzīvās tradīcijas kopš 2017. gada tiek uzskaitītas Nacionālajā sarakstā. Latvijas Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā šobrīd ir iekļautas 34 vērtības, no kurām trīs atrodamas arī UNESCO starptautiskajos sarakstos: Dziesmu un deju svētku tradīcija un simbolisms Igaunijā, Latvijā un Lietuvā 2003. gadā tika atzīts par Cilvēces mutvārdu un nemateriālā kultūras mantojuma meistardarbu (2008. gadā iekļauts UNESCO Cilvēces Nemateriālā kultūras mantojuma reprezentatīvajā sarakstā), 2009. gadā UNESCO Neatliekami glābjamā nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā ierakstīta Suitu kultūrtelpa, 2022. gadā Gaujas plostnieku amata prasmes kā multinacionālā pieteikuma “Koku pludināšana” (Timber rafting) sastāvdaļa iekļautas UNESCO Cilvēces nemateriālā kultūras mantojuma reprezentatīvajā sarakstā. Pieteikumu gatavoja sešas valstis – Austrija, Čehija, Latvija, Polija, Spānija un Vācija.
Vairāk par nemateriālās kultūras mantojuma sarakstu un tajā iekļautajām vērtībām: https://nematerialakultura.lv/
Cena: 5.00 EUR
Pastkaršu skaits: 34