Folklora Tautas mūzika
Plakāts_Jauniešu _Etnodienas_2024

Jaunieši no 15 līdz 25 gadu vecumam aicināti pieteikties ikgadējām nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanas un popularizēšanas pasākumam “Jauniešu Etnodienas”, kas no 13. līdz 15. septembrim notiks Jelgavas novada Zaļeniekos, Latvijas Nacionālajam kultūras centram sadarbojoties ar Jelgavas novada pašvaldību.

Šogad īpaša uzmanība tiks pievērsta tradicionālajai dejai, apgūstot dažādas kadriļas, kuras ierādīs deju kopas “Dandari” vadītāja Inga Dūka. Noderīgus padomus un knifus par deju uz skatuves dos horeogrāfs Ilmārs Dreļs. Protams, netiks aizmirsts arī par muzicēšanu, jauniešiem pievēršoties kadriļu spēlei kopā ar folkloras kopas “Knipati” vadītāju Inesi Mičuli un mūziķi, grupas “Rikši” vadītāju Ēriku Zepu.

Sestdienas pēcpusdienā Etnodienu dalībnieki ielūkosies arī videoklipu veidošanas aizkulisēs kopā ar fotogrāfu, “Wind Films” režisoru, operatoru Jāni Romanovski un kopīgiem spēkiem izveidos savu videoklipu kādai no apgūtajām kadriļām!

Svētdienas rīts iesāksies ar nelielu izkustēšanos kopā ar horeogrāfi, kustību pedagoģi Ritu Lūriņu. Etnodienas noslēgsies ar dalībnieku koncertu Zaļenieku muižā svētdienas pēcpusdienā.

Pieteikšanās līdz 31. augustam, aizpildot anketu tiešsaistē: https://forms.gle/na7LrV9gTUehsZiB7 

Vietu skaits ir ierobežots!

Nakšņošana notiks Zaļenieku komerciālās un amatniecības vidusskolas dienesta viesnīcā. Dalības maksa nakšņošanas un ēdināšanas izdevumu segšanai – 38 EUR.

Jautājumi un papildinformācija:
LNKC folkloras un tautas mūzikas eksperte Katrīna Feldmane 

katrina.feldmane@lnkc.gov.lv
26164847

Par Jauniešu Etnodienām

Etnodienās jau kopš 2010. gada satiekas jaunieši no dažādām Latvijas folkloras kopām. Tā kā Etnodienu mērķauditorija ir tieši jaunieši, tradicionālo kultūras vērtību popularizēšana pasākumā notiek mūsdienīgākā formā un plašākai auditorijai saprotamā valodā un izteiksmē. Šis pasākums Latvijā ir iedibinājis jaunu tradīciju, kas sasaista vienotā asinsritē tradicionālajā kultūrā ieinteresētu dažādu Latvijas novadu jauno paaudzi. Lokālai tradīcijai raksturīgo prasmju un tradicionālās mūzikas iepazīšana jauniešiem ļauj saskatīt jaunas saiknes starp sevi pašu un mūziku, ko viņi spēlē.