Latvijas skolas soma
Foto no muzikālās cirka izrādes “Nevaru ciest, ka viņi ēd tik skaļi”
Foto no muzikālās cirka izrādes "Nevaru ciest, ka viņi ēd tik skaļi"

5. un 6. jūlijā Latvijas Nacionālā kultūras centra kultūrizglītības programma “Latvijas skolas soma” sarunu festivālā “LAMPA” piedalīsies ar divām norisēm. Piektdien, 5. jūlijā, no plkst. 18.30 līdz 19.30 Reģionu skatuvē norisināsies diskusija “Vai kultūras centrā var arī reivot?”, savukārt sestdien, 6. jūlijā, plkst. 12.00 miniLAMPA teltī Rīgas cirks aicinās uz klaunādes izrādi “Pačamamo”.

Diskusija “Vai kultūras centrā var arī reivot?” | 5. jūlijā plkst. 18.30 Reģionu skatuvē

Kultūras centriem vēsturiski bijusi būtiska nozīme vietējās sabiedrības dzīves veidošanā. Arī šodien tas ir otrs lielākais kultūras institūciju tīkls Latvijā aiz bibliotēkām. Kultūras centros kā mājās jūtas Dziesmu un deju svētku procesa dalībnieki un tie, kuri apmeklē centros notiekošos koncertus, izrādes vai balles. Bet, kā ar jauniešiem, kuri nav gatavi iesaistīties kolektīvā un vēl tikai meklē savas izpausmes formas – grib ar draugiem uzspēlēt ģitāru, izmēģināt hip-hopa dejas vai grafiti mākslu, kultūras centra zālē sarīkot reiva ballīti vai pie centra droši un netraucēti skeitot, gluži kā pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Rīgā?

Cik efektīvi šis kopienas resurss tiek izmantots kā visu paaudžu un sociālo grupu cilvēkiem atvērta, pieejama, piekļūstama un iekļaujoša vide? Kā un kas izvēlas viesizrādes un koncertus? Vai notiek sadarbība ar apkārtējām skolām? Vai kultūras centri kļūst par vidi, kurā jaunieši gan iepazīst kultūras un mākslas procesus, gan atraisa un attīsta savu radošumu, izklaidējas un sadarbojas?

Kā klājas tiem kultūras centriem, kuri jau ir šāds kopienas resurss, un cik gatavi pārējie kļūt atvērtāki bērniem un jauniešiem? Vai kultūras centrā kādu dienu varēs arī reivot – bet varbūt tas jau notiek?

Piedalīsies

Dita Pfeifere, Latvijas Kultūras akadēmijas lektore, pētniece, kultūras projektu vadītāja.

Jolanta Borīte, Siguldas kultūras centra “Siguldas devons” direktore, Latvijas kultūras centru nozares konsultatīvās padomes priekšsēdētāja.

Anda Vaičekone, Tallinas ielas kvartāla vadītāja.

Maija Skopāne, Gulbenes novada Izglītības pārvaldes izglītības metodiķe, programmas “Latvijas skolas soma” koordinatore Gulbenes novadā.

Anna Sīle, teātra “Dirty Deal Teatro” vadītāja.

Vadīs

Sabīne Ozola, kultūrizglītības programmas “Latvijas skolas soma” eksperte, jaunā pētniece.

Rīko

Latvijas Nacionālā kultūras centra kultūrizglītības programma “Latvijas skolas soma” sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā.

Informācija festivāla tīmekļvietnē: https://festivalslampa.lv/lv/programma/pasakumi/2431

Klaunādes izrāde “Pačamamo”. Foto: Inese Kalniņa
Klaunādes izrāde "Pačamamo"”. Foto: Inese Kalniņa

Klaunādes izrāde “Pačamamo” | 6. jūlijā plkst. 12.00 miniLAMPA teltī

Savā koferī nesdams trikus, mūziku, kā arī dažādas noderīgas un nenoderīgas lietas, klauns Cronopio ierodas jaunā (vai varbūt sen pazīstamā?) vietā. Cronopio uzbur komisku un sirsnīgu ne pārāk veikla ceļotāja tēlu un humora valodā runā par lielām un mazām pazīstamām tēmām.

Klauns Cronopio (Mariano Gedwillo) ir argentīnietis ar latviešu saknēm. Viņš ir audzis Latīņamerikā, uzstājies daudzviet pasaulē, tostarp daudzās Eiropas valstīs, un šobrīd Rīgas cirkam viņu ir izdevies uz laiciņu piesaistīt Cronopio vecvecāku dzimtajā pilsētā, Rīgā.

Rīgas cirka klaunādes izrāde “Pačamamo” ir iekļauta programmā “Latvijas skolas soma” un ir piemērota 1.–9. klašu skolēniem. Izrāde pielāgojama dažāda vecuma bērniem un jauniešiem un pieejama arī izbraukumos uz skolām.

Izrādes ilgums: 45 min

Informācija festivāla tīmekļvietnē: https://festivalslampa.lv/lv/programma/pasakumi/2719

 

Sarunu festivāla LAMPA pasākumos notiks fotografēšana un filmēšana un iegūtie attēli tiks izmantoti publicitātes un sabiedrības informēšanas vajadzībām, izvietojot tos festivāla LAMPA un programmas “Latvijas skolas soma” interneta vietnēs. Plašāk par datu aizsardzību sarunu festivālā LAMPA: https://festivalslampa.lv/lv/festivals/datu-aizsardziba