Laikā no 21.-24.oktobrim notika Latvijas Nacionālais kultūras centra sadarbībā ar Valmieras Kultūras centru rīkotie profesionālās pilnveides kursu programmas „Latviešu dejas skola 10” Vidzemes reģionam un diasporai pirmā sesija.
Divu gadu kursiem pieteikušies 64 deju kolektīvu vadītāji, repetitori, asistenti – gan ar horeogrāfisko izglītību, gan bez horeogrāfiskās izglītības un priekšzināšanām dejas apmācības metodikā. Kursu apjoms ir četras sesijas – katra sesija ilgst piecas dienas. Programmas mērķis ir paplašināt zināšanas un izglītot radošus deju kolektīvu vadītājus, spējīgus saglabāt un attīstīt skatuviskās dejas kultūru Latvijā.
Zināšanās dalījās pieredzējuši nozares pārstāvji. Pirmajā sesijā kursu dalībnieki apguva latviešu dejas pamatus un bērnu dejas metodiku (Jānis Kalniņš), cittautu skatuvisko deju (Katrīne Martinsone – Škapare), ritmiku un mūzikas teoriju (Ilze Ozoliņa), tautas tērpu komplektēšanas pamatus (Baiba Vaivare), folkloru (Iveta Dukaļska), ieskatu mūsdienu dejas pamatos (Linda Mīļā), kā arī ikviena pedagoga darbam būtiskas zināšanas pirmās palīdzības sniegšanā (Gaida Zariņa), bērnu tiesību aizsardzības jautājumos (Inita Trapāne) un zināšanas par cilvēka ķermeni (Olga Volkova).
Kursos piedalās pedagogi no visiem Latvijas vēsturiskajiem novadiem, kā arī latviešu diasporas deju kolektīvu vadītāji.
“Latviešu Deju skolas X” II sesija no tiks 2025.gadā no 10.līdz 14.martam. Valmieras Kultūras centrā (Rīgas iela 10, Valmiera, LV-4201).
Kursu programmas vadītājs – Valmieras novada deju kolektīvu virsvadītājs Jānis Kalniņš.
Latvijas Nacionālā kultūras centra Latviešu skatuviskās dejas eksperte Zanda Mūrniece (tālr.67228985, zanda.murniece@lnkc.gov.lv )