Sestdien, 25. janvārī, Valmieras Kultūras centrā norisinājās XXIV Jaunrades deju konkurss, kurā žūrijas vērtējumam un skatītājiem tika nodotas 90 dejas, ko radījuši 45 horeogrāfi.
57 tautas deju kolektīvi, kopumā ap 1200 dejotāju no visas Latvijas, izdejoja gan pieredzes bagātu, gan jaunās paaudzes horeogrāfu dejas konkursa divās kategorijās: latviešu tautas dejas un rotaļdeju apdares, kā arī latviešu skatuviskās dejas, kuru veidošanā izmantots folkloras horeogrāfiskais un muzikālais materiāls vai tā elementi.
Tas bija milzu liels skatuviskās dejas gadatirgus, un visi tie kolektīvu vadītāji, kas bija ieradušies vērot šo konkursu, noteikti katrs savam kolektīvam varēja atrast ko piemērotu. Manuprāt, šajās jaunrades deju skatēs tas ir pats galvenais, jo visas dejas nekad netiks apbalvotas, bet vadītāji saviem kolektīviem atradīs tās labākās pērles,” pēc konkursa uzsvēra žūrijas priekšsēdētāja Gunta Skuja.
Ievērojot konkursa dalībnieku anonimitāti, dejas vērtēja žūrija: horeogrāfe, ilggadēja Deju svētku projektu vadītāja Maruta Alpa; horeogrāfe, Augšdaugavas novada un Daugavpils valstspilsētas deju kolektīvu virsvadītāja, deju ansambļa “Līksme” mākslinieciskā vadītāja Aija Daugele; horeogrāfe, Deju svētku un Limbažu novada deju kolektīvu virsvadītāja, deju ansambļa “Bramaņi” un “Dižbramaņi” virsvadītāja Taiga Ludborža; horeogrāfe, Cēsu novada deju kolektīvu virsvadītāja un Deju ansambļa “Daiļrade” mākslinieciskā vadītāja Iveta Pētersone-Lazdāne; horeogrāfe, Deju svētku un Siguldas, Saulkrastu, Ādažu un Ropažu novadu deju kolektīvu virsvadītāja, Tautas deju ansambļa “Kalve” un deju kolektīvu “Mārupieši” un “Klasesbiedri” mākslinieciskā vadītāja Gunta Skuja; Krāslavas novada deju kolektīvu virsvadītāja un deju kolektīvu “Pastaliņas”, “Raita” un “Jautraviņa” mākslinieciskā vadītāja Valda Timule; horeogrāfe, horeogrāfiskās folkloras speciāliste, Etno kompānijas “Zeidi” vadītāja Dace Smirnova.
SIRSNĪGS PALDIES deju kolektīvu dejotājiem un to vadītājiem no Ādažiem, Daugavpils, Dobeles, Garkalnes, Ikšķiles, Jaunolaines, Jelgavas, Ķekavas, Lielvārdes, Ludzas, Ogres, Priekuļiem, Rēzeknes novada Dricāniem un Feimaņiem, Rīgas, Salaspils, Saldus novada Druvas, Siguldas, Smiltenes, Talsiem un Valmieras par māksliniecisko sniegumu un augstu skatuves kultūru, kas tika demonstrēta konkursā; pašvaldībām par sniegto atbalstu, lai nodrošinātu kolektīvu piedalīšanos konkursā!
Par Jaunrades deju konkursu
Latvijas Nacionālā kultūras centra un Valmieras novada pašvaldības sadarbībā rīkotais Jaunrades deju konkurss ir vienīgais notikums latviešu skatuviskajā tautas dejas nozarē, kas ļauj papildināt Latvijas deju kolektīvu repertuāru ar jaunām un augstvērtīgām horeogrāfijām un tā nodrošināt Dziesmu un deju svētku tradīcijas turpinājumu. Konkurss sniedz apliecinājumu horeogrāfiskās un muzikālās tradīcijas attīstībai, parāda jaunas tendences un meklējumus, balstītus nacionālajā kultūrā.
Foto - Kaspars Teilāns
Lana Kazlauskiene
Sabiedrisko attiecību vadītāja
Latvijas Nacionālais kultūras centrs
67228985; 26407922